פינת כתיבת - ברכות לימי הולדתהילדים לומדים השנה לכתוב ברכות: ברכות לשנה החדשה, ברכות ליום הולדת, ברכות החלמה מהירה ובכלל ברכות לארועים שונים. לשם כך, החלטתי להקים בכיתה פינת כתיבה, של ברכות לימי ההולדת לילדי הכיתה. הפינה כוללת: דפים (חצאי a4), טושים, צבעים, מדבקות, כרטיסיות עם ברכות ואיחולים המתאימים לימי הולדת ואלבום דוגמאות.
הסבר קצר על הכרטיסיות והאלבום - הכרטיסיות כתובות באופן הבא: האיחולים כגון: "מזל טוב", "שתלך בדרך הפרחים ולא בדרך הקוצים" , "עד 120" וכו'.. כתובים במסגרת כתומה ואילו הסיומות כגון: "באהבה", "בידידות" וכו'... במסגרת כחולה. הכרטיסיות המנוקדות לבנות כתובות בסגול ואילו הברכות המנוקדות לבנים כתובות בירוק. אלו שמתאימים לשני המינים כתובות בכחול. בנוסף, על יד כל ברכה ואיחול הוספתי תמונה המתארת את הברכה. כל זאת נועד להקל על הילדים, שכידוע עוד לא יודעים לקרוא. כמובן, שהם יכולים לכתוב כרצונם וצריך להסביר להם. לא הכל חייב להיות נכון ומדויק.זה בסדר לכתוב בכתב ילדי בשלב הזה.
לפינה הוספתי גם אלבום קטן עם דוגמאות שאאני כתבתי. כתבתי ברכות מיואל לצילי (שתי בובות שמלוות אותנו השנה והילדים מכירים ויכולים להזדהות)
ילד שכותב ברכה מושקעת שיכולה להוות דוגמה משוכפלת ברשותו ונכנסת גם היא לאלבום הדוגמאות.
אגב, הפינה מתאימה גם לילדי הגן!
ניתן להוריד את כרטיסיות הברכה כאן.  
רק בשמחות!

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

משחקים ללימוד הקריאה

אותיות דגושות ורפות

"האתגר היומי" - כלי שימושי לתירגול דיפרנציאלי